História

Ako to všetko začalo...

1921

Všetko to začalo v roku 1921, kedy vynálezca Edmond Michel stál na poli s cukrovou trstinou v Louisiane, v Amerike. Tam videl robotníkov používajúcich mačety pomocou ktorých si ručne presekávali cestu cez hustú, tvrdú cukrovú trstinu. Bola to ťažká a vyčerpávajúca práca. Keď to Michel uvidel, pomyslel si, že musí existovať aj jednoduchší spôsob ako túto prácu vykonávať. A táto myšlienka neskôr viedla k založeniu spoločnosti Skil Corporation.

Neskôr, vo svojej dielni v New Orleans, vyvinul mechanizovanú mačetu. Ale aby nápad fungoval, vedel, že čepeľ sa musí nejako otáčať. Čoskoro začal zlepšovať svoj prvý nápad, a v roku 1923 vyvinul ako prvý na svete elektrickú ručnú pílu. Noviny New Orleans venovali jeho vynálezu krátky článok.

Joseph W. Sullivan, pôdny developér, si prečítal článok, zatiaľ čo cestoval z Minneapolis na Floridu. Pomyslel si, že je to skvelý nápad, a šiel rovno do New Orleans aby vyhľadal Edmonda Michela.

1924

Po ďalších vylepšeniach elektrickej ručnej píly, v roku 1924 bola založená Edmondom Michelom a Josephom W.Sullivanom spoločnosť "The Michel Electric Handsaw Company". Svoju revolučnú pílu nazvali “Skilsaw".

1926

Edmond Michel chcel pokračovať s tým, čo sa mu najviac páčilo robiť: vynaliezať veci. V roku 1926 opustil firmu. V tom istom roku sa názov spoločnosti "The Michel Electric Handsaw Company" zmenil na "SKILSAW Inc”. A do konca roka bolo vyrobené až 2000 okružných píl.

1928

V tomto roku bol po prvý krát použitý hliníkový odliatok pri výrobe elektrických nástrojov. SKIL bol priekopníkom v používaní hliníka, ktorý urobil nástroje ľahšie a odolnejšie. Súčasne bola vykonaná celá rada zlepšení pre bezpečnosť. Prvá prenosná elektrická okružná píla, "Model E", bola vyvinutá v roku 1928.

1934

Po rokoch len marketingovej podpory na kotúčové píly, v roku 1934 SKIL predstavil svoju prvú elektrickú vŕtačku.

1936

V roku 1936 SKIL zahájil poistenie a penzijný plán pre svojich zamestnancov. V tej dobe to bol veľmi progresívny vývoj, kedy práca bola stále vzácnejšia a spoločnosti neposkytovali svojím zamestnancom žiadne ďalšie výhody.

1937

Okružná píla "Model 77", ktorá sa stala dominantným produktom spoločnosti SKIL, bola po prvý raz vyrobená v roku 1937. Tento nástroj bol odolný a spoľahlivý, a čoskoro sa stal priemyselným štandardom. Obchodníci ho nazvali najlepšou prenosnou elektrickou pílou, ktorá bola k dispozícii v tej dobe na trhu.

1947

Rozsah ponuky spoločnosti SKIL bol ďalej rozšírený o produkty, ako sú elektrické skrutkovače, rázové uťahovače, elektrické vŕtačky a kladivá, brúsky, nožnice na živé ploty, rôzne druhy okružných píl a široký výber príslušenstva!

1952

Názov spoločnosti "SKILSAW Inc." bol zmenený na "Skil Co.", z dôvodu výroby mnoho rôznych produktov a stovky vyrábaných modelov. Názov "SKILSAW" bol registrovaný ako ochranná známka spoločnosti.

1961

Vzhľadom na pozitívne exportné výsledky, SKIL sa rozhodol založiť vlastnú organizáciu v Európe. V roku 1961 bola otvorená nová pobočka Skil Nederland N.V. v meste Breda (Holandsko). John W. Sullivan, vnuk zakladateľa Josepha Sullivana, bol menovaný výkonným riaditeľom. Do konca tohto roka, SKIL rozšíril svoje aktivity otvorením celej rady obchodných kancelárií po celej Európe. Centrum v meste Breda sa stalo Európskym hlavným sídlom, ktoré slúži celému kontinentálnemu trhu.

1966

Bolton Sullivan, syn spoluzakladateľa Josepha Sullivana, navštívil centrálu SKIL v Brede. A v roku 1966 bolo vyrobených 10 000 000 kusov elektrického náradia pod značkou SKIL.

1996

V roku 1996 SKIL získala spoločnosť Robert Bosch GmbH.

2008

SKIL Europe predstavila svoju radu "SKIL Masters". To znamená, že vedľa jeho hobby produktov, SKIL Europe začala ponúkať celú radu nástrojov pre profesionálnych užívateľov.

2008

V tomto roku bolo v Európe znovu predstavené SKIL záhradné náradie. Kompletný sortiment záhradných produktov majú jedinečný SKIL "jednoduchý úložný systém ", pre pohodlné a priestorovo úsporné skladovanie strojov a nástrojov.

2017

Značku SKIL získala Chervon (HK) Ltd. v roku 2017. Poslaním spoločnosti Chervon je pokračovať vo vytváraní inovatívnych výrobkov, ktoré budú v súlade so zameraním značky SKIL na vývoj inteligentných a cenovo dostupných výrobkov s jednoduchým použitím.