1. Ako dosiahnuť najlepšie výsledky brúsenia

    Kvalita výsledku brúsenia závisí od rozličných faktorov. Napríklad je dôležité včas vymeniť opotrebovaný brúsny papier. A nikdy by sme neodporúčali použitie rovnakého brúsneho papiera na drevo a kov. Mali by ste tiež zohľadniť veľkosť zrna brúsneho papiera.
  2. Multifunkčnú brúsku zapnite skôr než sa brúsna základňa dostane do kontaktu s obrobkom. Nastroj veďte pozdĺž obrábaného povrchu skôr vodorovne než v náklone, aby ste zabránili nepekným stopám po brúsení.
  3. Taktiež je dôležité netlačiť príliš pri brúsení. Ak na brúsku budete príliš tlačiť, výsledky nebudú dobré, brúsny papier sa rýchlejšie opotrebuje a navyše sa zbytočne unavíte.
  4. Na niektorých multifunkčných brúskach tiež môžete nastaviť rýchlosť. Táto možnosť skutočne pomáha dosiahnuť najlepšie výsledky na rôznych povrchoch. Predtým než začnete určovať správnu rýchlosť pre vašu prácu môžete rýchlosť nástroja odskúšať na kuse odpadového materiálu.
  5. Multifunkčné brúsky sa dodávajú s rôznymi nadstavcami. Pri zohľadnení všetkých faktorov je najdôležitejšie použiť správny nadstavec na vašu prácu.