Multifunkčné náradie

 1. Ktoré nadstavce treba používať na konkrétne práce?

  Na trhu je k dispozícii mnoho nadstavcov pre multifunkčné náradie – v tejto časti uvádzame tie najbežnejšie.
 2. 1) Univerzálny pílový list:

  Tento pílový list je určený na rezanie dreva, plastov a neželezných kovov. Multifunkčné náradie dokáže vykonávať oddeľovacie aj zanorovacie rezy, takže je ideálne na rezanie v blízkosti okrajov, v rohoch a v miestach so sťaženým prístupom. Ako príklady môžeme uviesť opatrné odstraňovanie poškodených dlaždíc, upravovanie podlahových dosiek a skracovanie potrubí, no možnosti sú takmer neobmedzené.
 3. 2) Zanorovací pílový list:

  Tento pílový list je k dispozícii v niekoľkých rôznych veľkostiach a rovnako ako univerzálny pílový list sa môže používať na oddeľovanie a zanorovacie rezanie v dreve, plastoch a neželezných kovoch. Odlišuje sa však tvarom, vďaka ktorému je tento pílový list ideálny na hlbšie zanorovacie rezy. Medzi práce, pri ktorých možno použiť tento pílový list, patria inštalácia dverových závesov a vetracích mriežok, rezanie sadrokartónu, vyrezávanie otvorov na inštaláciu elektrických vedení a skracovanie potrubí. Čo sa týka rezania, možnosti využitia tohto pílového listu sú takmer neobmedzené.
 4. 3) Základová doska na brúsenie::

  Tento brúsny nadstavec je ideálny na brúsenie povrchov v blízkosti okrajov, v rohoch a na ďalších miestach so sťaženým prístupom. V závislosti od výberu brúsneho papiera možno brúsiť napríklad lak, drevo, omietku a nátery.
 5. 4) Iné:

  Na trhu je k dispozícii mnoho ďalších nadstavcov. Napríklad sortiment príslušenstva od spoločnosti Bosch zahŕňa početné nadstavce vhodné pre multifunkčné náradie od spoločnosti Bosch aj multifunkčné zariadenie Multi-Tasker od spoločnosti SKIL. Ide napríklad o nadstavce na odstraňovanie krycích materiálov, lepidla na lepenie dlaždíc, zvyškov betónu, nekalených klincov, sponiek a menších profilov.