Skip to content

Ktoré nadstavce treba zvoliť na konkrétne práce?

  1. Ktoré nadstavce treba zvoliť na konkrétne práce?

    Voľba vhodného nadstavce závisí od typu práce, typu povrchu a od plochy, ktorá sa má oškrabať. V ideálnom prípade si treba nadstavec vždy vyskúšať a overiť, ako funguje. Širšie nadstavce sú vhodné na odstraňovanie materiálu z veľkých plôch, zatiaľ čo úzke nadstavce sú určené na lokalizované odstraňovanie materiálu z malých plôch (a predovšetkým na ťažko dostupných miestach). Na trhu je k dispozícii mnoho rôznych nadstavcov – v tejto časti uvádzame tie najbežnejšie.
  2. 1) Sekáč na oškrabávanie tvrdých povrchov (napríklad betón). Príklady použitia: – odstraňovanie lepidla pre krycie materiály, penových krytín alebo zvyškov tvrdej peny, omietky, sadry a zvyškov malty, ako aj tmelu či injektážnej malty, – vyrovnávanie nerovností, – uvoľňovanie podlahových krytín.
  3. 2) Stierky na oškrabávanie mäkkých a citlivých povrchov (napríklad drevo, plasty, sklo). Príklady použitia: – odstraňovanie zvyškov laku, silikónu, sadry a omietky zo skla a plastových fólií, – vyhladzovanie a odstraňovanie zvyškov lepidla a konzervačných látok na parketových podlahových krytinách.
  4. 3) Dláta na vyrezávanie do dreva, určené iba pre mäkké drevo s krátkym vláknom (napr. lipové drevo, topoľ).
  5. 4) Univerzálny nôž na odstraňovanie tmelu z okenných spojov alebo zvyškov z drážok v dverách.