Teplovzdušná pištoľ

  1. Správne nastavenie teploty a prietoku vzduchu

    Správne nastavenie teploty pre teplovzdušnú pištoľ závisí od práce, ktorú chcete vykonať. Dôležité je aj nastavenie prietoku vzduchu. Závisí to od materiálu a rýchlosti vašej práce. So správnym nastavením teploty a prietoku vzduchu dosiahnete najlepšie výsledky.
  2. Vo všeobecnosti platí, že najvyššie teplotné nastavenie teplovzdušnej pištole je vhodné na spájkovanie alebo rozmrazovanie vodovodných rúrok a dá sa použiť aj na odstraňovanie náterov. Nižšie nastavenia sú ideálne na vysušovanie náterov a tvarovanie plastov. Vždy odskúšajte nízke teplotné nastavenie na nedôležitej časti vašej pracovnej oblasti a teplotu postupne zvyšujte, kým nedosiahnete optimálny výsledok. To bude záležať na konkrétnej práci. Napríklad pri odstraňovaní náteru alebo laku pomocou teplovzdušnej pištole budete po dosiahnutí správnej teploty vidieť, že náter mäkne a začínajú sa tvoriť bubliny. Zistíte, že náter sa dá ľahko zoškrabať. Ak chcete teplovzdušnou pištoľou spájkovať medené rúrky, správnu teplotu spoznáte tak, že sa spájkovací drôt začne taviť na spojoch.
  3. Opakujeme, že na dosiahnutie najlepších výsledkov by ste na svojej teplovzdušnej pištoli mali vyskúšať rôzne nastavenia prietoku vzduchu. Ak chcete zahriať určitú časť pracovnej oblasti, napríklad pri spájkovaní alebo zváraní malých základných dosiek, mali by ste zvyčajne použiť nízky prietok vzduchu. Nechcete totiž ohrievať zostávajúcu časť plochy. Ak používate teplovzdušnú pištoľ na zapálenie grilu alebo opálenie náteru z veľkej plochy, bude vám vyhovovať veľký prietok vzduchu. Budete však musieť upraviť nastavenie prietoku vzduchu, keď sa priblížite k citlivým častiam, napríklad pri opaľovaní náteru z okien.