SKIL riadenie prítlaku: menší tlak, lepšie brúsenie

Už ste niekedy pili čerstvý pomarančový džús hneď zrána? A keď pretláčate pomaranč cez odšťavňovač, tiež máte tendenciu silno tlačiť, pretože si myslíte, že získate viac džúsu omnoho rýchlejšie? V skutočnosti je opak pravdou. Silné zatlačenie pomaranča spomaľuje motor odšťavňovača, takže ten nemôže správne pracovať. A čo to má spoločné s brúsením?

Ľudia robia to isté, keď brúsia. Myslia si, že keď pritlačia silnejšie, brúska odoberie viac materiálu.

Aj tu platí opak. Motor brúsky sa zablokuje a nemôže správne pracovať. A navyše sa unavíte a budú vás bolieť ruky a zápästia.

To je dôvod, prečo spoločnosť SKIL zavádza vo svojich brúskach systém riadenia prítlaku. Pracuje na veľmi jednoduchom princípe. Naša brúska má 4 LED: dve zelené, jednu oranžovú a jednu červenú. Reagujú na prítlak brúsky. Pokiaľ ste v zelenej zóne, brúska pracuje správne a dosahujete najlepšie výsledky pri brúsení. Ak sa rozsvieti oranžová LED, tlačíte príliš silno. A keď sa rozsvieti červená LED, naozaj musíte znížiť prítlak a nechať náradie pracovať. Mimochodom, prečo by ste sa vlastne mali unavovať, ak náradie dokáže pracovať za vás?